“Maarif Davamız”

İMH Anadolu tarafından düzenlenen Ufuk Turu Programında Ahmet TÜRKBEN Maarif Davamızı anlattı.
İMH Anadolu tarafından aylık olorak düzenlenen “Ufuk Turu” programında bu ay Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet TÜRKBEN konuk oldu.

Programda Ahmet TÜRKBEN maarif davamızı anlattı. Konuşmasında Maarif Vakfının çalışmalarından bahseden Ahmet TÜRKBEN, bütün dünyada insanlığın ortak birikimini ve Anadolu’nun kadîm irfan geleneğini esas alan kapsamlı eğitim faaliyetleri yürütmek amacını güttüklerini söyledi.

Ahmet TÜRKBEN sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye Maarif Vakfı, kültür ve medeniyet etkileşimini ortak iyi’ye ulaştıracak bir yol olarak gören Türkiye’nin uluslararası eğitimde dünyaya açılan kapısıdır.”

“Kâr amacı gütmeyen, kamu yararına çalışan bir vakıf olan Türkiye Maarif Vakfı, her ülkede okul öncesinden yükseköğretime eğitimin her aşamasında etkin faaliyet yürütmek amacıyla kurulmuştur.”

“Türkiye Maarif Vakfı, İlmini ve irfanını insanlığın barış ve huzuru için kullanacak iyi insanların yetiştiği öncü bir eğitim kurumu olmak gayesini taşımaktadır.”

Programın sonundaki soru cevap kısmında Ahmet TÜRKBEN, dinleyici sorularına samimi cevaplar verdi. Program, birlikte çektirilen fotoğraf ile sona erdi.

24 Şubat 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir