Vefa ve İstişare Ekseninde Dostlar Meclisi Buluşması

İMH Anadolu Teşkilat komisyonunun organize ettiği, “Vefa ve İstişare Ekseninde Dostlar Meclisi” buluşması dernek merkezinde gerçekleşti.

Sunuculuğunu İlyas Şahin Yılmaz’ın yaptığı Dostlar Meclisi Buluşması, İrfan Kirpi’nin Kuranı kerim tilaveti ve Mahmut Öz’ün Türkçe mealini okuması ile başladı. Daha sonra, İMH Anadolu Başkanı Rıza Pekdemir katılımcılara davete icabet ettikleri için teşekkür ederek dernek çalışmaları hakkında bilgiler aktardı. Rıza Pekdemir konuşmasında; Bugünün dünyasında, İslami çalışmalar için kurumlara, kurumların kurumsal hafızaya, kurumsal tecrübeye ve kurumsal geleneğe ihtiyacı olduğunun altını çizdi. Ömrünü hak dava uğruna mücadele ile geçirmiş ağabeylerden, tecrübelerini mutlaka gençliğin enerjisi ile buluşturmaları ve bu vesile ile daha kaliteli çalışmaların yapılabileceğini ifade etti.

Program, Dostlar Meclisi tertip heyeti adına söz alan Tahir Gül abinin organizasyonun amacı ve içeriği hakkında bilgilendirmesi ile devam etti. Program katılımcıların kendilerini tanıtmaları ve muhabbet eşliğinde devam ederek nihayete erdi.

9 Aralık 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir